Perlator PROECO Medic M24 przepływ 4,5-5,5 l/min

Dostępność: brak towaru
Cena: 33,90 zł 33.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Schotenroehr

Opis

Perlator PROECO Medic M24 przepływ 4,5 - 5,5 l/min

 

Gwint: M24

Przepływ: 4,5 - 5,5 l/min

Napowietrzenie strumienia wody: nie

 

Perlator to specjalna nakładka/końcówka na wylewce zmniejszająca przepływ wody, czyli oszczędzająca wodę.

Dodatkowo model PROECO Medic jest zaprojektowany i wyprodukowany z zastosowaniem technologii Sterionuklide™, która stanowi mikrobakteryjną ochronę o silnym działaniu jonizującym.

Odpowiednio dobrany perlator oszczędza nie tylko wodę, ale pośrednio także energię potrzebną do podgrzania ciepłej wody oraz obniża opłaty za odprowadzanie ścieków.To prawdziwa oszczędność!

Chcesz dołożyć własną cegiełkę do ochrony środowiska? Zainwestuj w ECO perlator.

 

Jak zmarnować 8 litrów wody w 10s?

Zobacz... może robisz to codziennie...

 

Perlator PROECO Medic

 

Co to jest technologia Sterionuklide™?

W perlatorach PROECO Medic zastosowano technologię Sterionuklide™, która stanowi mikrobakteryjną ochronę o silnym działaniu jonizującym. Stałe działanie jonów aktywnych zapewnia trwałą ochronę powierzchni przed wszystkimi mikroorganizmami.

Poniższa grafika prezentuje porównanie struktury molekularnej materiału nośnego z nanometalami oraz ze sterionuklidami.

Sterionuklid (w przeciwieństwie do nanometalu) nie może wydostać się ze struktury molekularnej materiału nośnego i dziękie temu stanowi stałą ochronę przeciwko patogenom.

 

Nanometale a Sterionuklidy

 

Co powoduje, że technologia Sterionuklide™ eliminuje patogeny?

Sterionuklidy trwale tworzą jony o wysokiej aktywności, która jest odpowiednia do niszczenia systemu metabolizmu organizmów prymitywnych. Obrona mikrobiologiczna powoduje nie tylko śmierć patogenów bakteryjnych, ale działa również na mikroorganizmy, takie jak algi, a nawet wirusy. Aktywny sterionuklid jest trwale połączony z materiałem nośnym przez cały okres użytkowania produktu.

Najnowocześniejsza na rynku europejskim technologia Sterionuklide™ wytwarza wyższą liczbę jonów na jednostkę metalu niż nanometale. Perlatory PROECO Medic zaprojektowane i wykonane są przez niemiecką firmę Schotenröhr™, zgodnie z naukowo uznanymi procedurami higienicznymi.

Bezpieczeństwo perlatorów PROECO Medic zostało przetestowane i potwierdzone przez Instytut Mikrobiologii Medycznej Philipps-Universität Marburg.

Oprócz dobrze znanej technologii strumienia laminarnego, perlatory Medic zapobiegają przedostawaniu się zarazków z potencjalnie zanieczyszczonej wody do powietrza i zapewniają trwałą higienę armatury myjącej. Stojąca woda w kranach, bakterie w wodzie czy namnażanie się zarazków na końcówkach kranów nie stanowią już zagrożenia dla otoczenia.

Perlatory z lini Medic nie posiadają funkcji napowietrzania stąd strumień wody wygląda inaczej, niż w perlatorach z napowietrzaniem.

 

Przepływ laminarny w perlatorze PROECO Medic

 

Gdzie można zastosować perlator PROECO Medic?

Wszędzie tam, gdzie zależy nam na oszczędzaniu wody, a jednocześnie potrzebujemy zapewnionego standardu czystości mikrobiologicznej.

 • domy prywatne,
 • obiekty szpitalne, gabinety lekarskie
 • salony usługowe typu fryzjer, kosmetyczka
 • placówki szkolne, przedszkolne, żłobki
 • domy opieki osób starszych, niepełnosprawnych
 • budynki biurowe

 

Przepływ laminarny w perlatorze PROECO Medic

 

Co zapewnia perlator PROECO Medic?

 • skuteczne usuwanie drobnoustrojów
 • ochrona mikrobakteryjna: zarazki, glony, wirusy
 • laminarny strumień (bez napowietrzania)
 • łatwy montaż i konserwacja

 

Perlatory PROECO Medic

 

Jak właściwie dobrać perlator?

Oto kilka wskazówek, które należy wziąć pod uwagę przy doborze perlatora:

Właściwy rozmiar/rodzaj gwintu

 • Perlator rozmiar - M24 - gwint zewnętrzny AG
 • Perlator rozmiar - M22 - gwint wewnętrzny IG

 

Automatyczna bateria

Jeżeli posiadasz baterię czasową, na fotokomórkę itp. - w tym wypadku należy ustalić jaki przepływ posiadają obecne baterie i jaki przepływ dopuszcza producent.

 

Pochylenie baterii w stosunku do umywalki, zlewu

Ta informacja jest kluczowa dla perlatorów typu spray – płytka i wąska miska umywalki może powodować rozprysk wody poza jej obręb. Ponadto ten rodzaj perlatorów stosujemy do pomieszczeń, gdzie tylko myjemy dłonie lub nie ma zapotrzebowania na większy wypływ wody.

Perlatory typu spray dedykowane są do małych łazienek, toalet. Nie stosujemy ich przy ogrzewaniu typu Junkers, piec dwufunkcyjny bez zbiornika, podgrzewacze przepływowe. Przy tego typu ogrzewaniu musimy zastosować wyższy przepływ wody np. 4,5 – 5,5 l/min. 

 

Rodzaj pomieszczenia

Perlatory o przepływie 3,5 – 4,5 l/min dedykujemy do łazienek, pomieszczeń z typowym wykorzystaniem wody – golenie, mycie zębów itp.

Perlatory o przepływie 4,5 – 5,5 l/min dedykujemy do kuchni, pomieszczeń socjalnych itp.

 

Rodzaj podgrzewania wody

Jeżeli wodę podgrzewamy za pomocą urządzenia typu Junkers, piec dwufunkcyjny bez zbiornika, podgrzewacze przepływowe - należy bardzo dokładnie sprawdzić parametry tych urządzeń zanim zamontujesz perlator. Przy tego typu ogrzewaniu musimy zastosować wyższy przepływ wody np. 4,5 – 5,5 l/min, gdyż od wielkości przepływu uzasadnione będzie właściwe działanie urządzeń podgrzewających.

 

Czy dam sobie radę z montażem?

Nie jesteś ekspertem w "pracach hydraulicznych"?

Nic nie szkodzi. Zakupy bez obaw.

Oferujemy darmową pomoc online przy montażu perlatora - do uzgodnienia forma komunikacji.

  

 

 


 

Logo Schotenroehr  Woda

Niemiecka firma Schotenröhr od ponad 50 lat produkuje urządzenia umożliwiające znaczne oszczędności wody w domach i obiektach użyteczności publicznej. Jednocześnie produkty w znakomity i bezpieczny dla zdrowia sposób poprawiają jakość wody pitnej.

Firma Schotenröhr dostarcza innowacyjne, opatentowane rozwiązanie, zapewniające doskonałą jakość wody oraz ograniczające osadzanie się kamienia do 80%.

Produkty tej marki polecane są przez Instytut Mikrobiologii Medycznej i Higieny Szpitalnej Philipps-Universität w Marburgu.

 

 

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl