Aktualna akcja promocyjna

Z okazji Wakacji kosmetyki OREKA - rabat -13%

kod OREKA13

Tylko do 29.06 do 23:59

Newsletter
Dbasz o siebie i swoje zdrowie? Dołącz do grona osób takich jak Ty i korzystaj: -> ze sprawdzonej wiedzy -> i dedykowanych ofert specjalnych. Na start cały koszyk tańszy o 10%!
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Producenci
Co uczula w grudniu? 0
Co uczula w grudniu?

Grudzień to miesiąc, kiedy zaczyna się zima. Wydawałoby się, że skoro nie ma kolorowych kwiatów, uczulających pyłków roślinnych czy palącego słońca, alergicy mogą na chwilę odetchnąć.

Niestety – nie do końca tak jest – alergia „nie zapada w sen zimowy”.

czytaj całość »
Co uczula w listopadzie? 0
Co uczula w listopadzie?

Sezon pylenia roślin kończy się wraz z nadejściem listopadowych chłodów. W tym czasie pyłków w powietrzu właściwie już nie ma, ale niestety nie oznacza to zakończenia problemów z alergią.

Osoby uczulone na pyłki roślinne mogą odetchnąć z ulgą. Jednak jesień to czas, kiedy najbardziej dokuczają alergie na roztocza kurzu domowego oraz grzyby mikroskopowe i pleśniowe.

czytaj całość »
Co uczula w październiku? 0
Co uczula w październiku?

Koniec sezonu letniego niestety nie oznacza zakończenia okresu, w którym pylą rośliny. Mimo że trawy powoli tracą zieleń i liście spadają z drzew, temat alergii pozostaje wciąż aktualny. Alergiczny nieżyt nosa czy gardła u niektórych osób może się nawet nasilić…

czytaj całość »
Co pyli we wrześniu? 0
Co pyli we wrześniu?

Alergie wziewne to najbardziej uciążliwe i jednocześnie popularne alergie.

Powodują podrażnienia dróg oddechowych i liczne uciążliwe objawy – najczęściej związane z nosem oraz gardłem, czyli górnymi i dolnymi drogami oddechowymi.

Najczęstszy objaw to wodnisty katar, który trudno opanować i dodatkowo łzawiące i piekące oczy.

czytaj całość »
Alergik idzie do szkoły 0
Alergik idzie do szkoły

Mały alergik i opieka nad nim to ogromne wyzwanie dla rodziców. Na szczęście z biegiem czasu zalecenia na temat tego „co można, a co nie” wchodzą rodzicom w krew i stają się oczywiste. I właśnie wtedy… alergik idzie do szkoły.

Szacunkowo ponad połowa dzieci uczęszczających do polskich szkół jest alergikami. Najczęstsze uczulenie to alergia pokarmowa.

Choć liczba alergików jest bardzo znacząca, szkoły wciąż mają znikomą wiedzę na temat alergii. Dodatkowo personel szkolny ma niewystarczające przygotowanie do postępowania z taką przypadłością.

Ale na szczęście alergia u dziecka w wieku szkolnym nie musi być koszmarem.

czytaj całość »
Co pyli w sierpniu? 0
Co pyli w sierpniu?

Alergia na pyłki roślin to stosunkowo najczęściej spotykany typ uczulenia i jednocześnie wyjątkowo uciążliwy.

Obserwowane jest ocieplenie klimatu powodujące wydłużenie czasu wegetacji roślin, a co za tym idzie – alergeny są dłużej obecne w powietrzu.

Alergicy zmagają się z dokuczliwymi objawami od lutego aż do października.

czytaj całość »
Co pyli w lipcu? 0
Co pyli w lipcu?

Dane publikowane przez Ośrodek Badania Alergenów Środowiskowych pokazują, że przez wszystkie 3 dekady lipca alergikom dokuczają głównie zarodniki grzybów mikroskopowych oraz pyłki traw, pokrzywy i bylicy. Dzieję się tak, gdyż stężenie zarodników i pyłków tych roślin w powietrzu jest bardzo wysokie.

Komosa, babka czy szczaw nie pylą już tak intensywnie.

czytaj całość »
Co pyli w czerwcu? 0
Co pyli w czerwcu?

 Aktualizacja: 27.05.2022

Czerwiec to jeden z najtrudniejszych miesięcy dla osób cierpiących na alergie. To właśnie wtedy w Polsce przypada szczyt pylenia traw. Na przełomie maja i czerwca stężenie tego alergenu wzrasta do wartości wysokich i bardzo wysokich, co u osób uczulonych na pyłki traw wywołuje zwykle silne objawy alergicznego nieżytu nosa i spojówek, a czasem również objawy astmy pyłkowej.

czytaj całość »
Kosmetyki naturalne - chwilowa moda czy nowa codzienność? 1
Kosmetyki naturalne - chwilowa moda czy nowa codzienność?

Wszyscy używamy przeróżnych kosmetyków do pielęgnacji skóry. Wszędobylska reklama informuje nas o coraz to nowych produktach i kusi i namawia do zakupu.

Wydaje się nam, że właściwie troszczymy się o skórę, ale często kosmetyki, których używamy zawierają sztuczne substancje chemiczne, które zamiast pomóc niestety szkodzą.

Dlatego tak ważne jest, aby kosmetyki do oczyszczania i pielęgnacji dobierać świadomie.

czytaj całość »
Co pyli w maju? 0
Co pyli w maju?

 Aktualizacja: 30.04.2022

W maju zaczynają pylić pierwsze trawy oraz pokrzywa – będą one główną przyczyną kłopotów alergicznych przez kilka następnych miesięcy.

Babka i szczaw to kolejne dwie rośliny alergizujące – nieżyt nosa, zaczerwienienie spojówek i łzawienia to główne dolegliwości.

Uczulające pyłki drzew to przede wszystkim dąb i sosna.

Cierpisz na alergię wziewną? Sprawdź, jakie pyłki są przyczyną majowych alergii.

czytaj całość »
Jak oszczędzać wodę w domu - 5 przydatnych wskazówek 0
Jak oszczędzać wodę w domu - 5 przydatnych wskazówek

Woda słodka nadająca się do picia to zaledwie 2,5% całej wody na Ziemi. Co więcej, znacząca jej część to zamarznięte lodowce i wody podziemne...

Postępująca urbanizacja, rozwój przemysłu i ciągły wzrost liczby ludności stale pomniejszają stan wód. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że o wodę trzeba dbać – bez niej nie ma dla nas przyszłości.

czytaj całość »
Co pyli w kwietniu? 1
Co pyli w kwietniu?

 Aktualizacja: 30.03.2022

W kwietniu główną przyczyną alergii wziewnych są, podobnie jak w marcu, pyłki kwitnących drzew:

  • pyłki brzozy,
  • wierzby,
  • topoli i
  • jesionu.

Warto wiedzieć, że brzoza najintensywniej pyli wieczorami oraz że najsilniej uczulają odmiany męskie topoli.

czytaj całość »
Alergik i Wielkanoc 2
Alergik i Wielkanoc

Święta Wielkanocne to zazwyczaj większe wyzwanie kulinarne dla rodzin alergików niż Boże Narodzenie.

Niestety większość z tradycyjnie serwowanych w tym okresie potraw, po brzegi wypełnione są najsilniejszymi alergenami – mleko, śmietana, jaja, pszenica, miód, kakao, wieprzowina czy orzechy to składniki, bez których polska kuchnia wielkanocna zdaje się, że nie może istnieć.

czytaj całość »
Co pyli w marcu? 0
Co pyli w marcu?

Aktualizacja 26.02.2022

Marzec jest pierwszym wiosennym miesiącem – rośliny zaczynają pylić na dużą skalę. Drzewa o wczesnym czasie kwitnienia to leszczyna, olcha, topola, cis i wierzba – to ich pyłki są najczęstszą przyczyną kataru siennego i alergicznego zapalenia spojówek.

czytaj całość »
Walentynki alergika - podpowiedzi co na prezent 0
Walentynki alergika - podpowiedzi co na prezent

Kwiaty i czekoladki to nierozłączne atrybuty Święta Zakochanych. Jednak co w przypadku, gdy twoja „walentynka” lub "walenty" zmaga się z alergią? Jeśli chcesz sprawić, by ukochanej osobie zabrakło tchu na widok prezentu, musisz mieć pewność, że to nie z powodu alergii. Aby w tym pomóc przygotowaliśmy kilka informacji, które pozwolą na zdrowe i szczęśliwe obchodzenie tego najbardziej romantycznego dnia w roku.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl