Newsletter
Dbasz o siebie i swoje zdrowie? Dołącz do grona osób takich jak Ty i korzystaj: -> ze sprawdzonej wiedzy -> i dedykowanych ofert specjalnych. Na start cały koszyk tańszy o 10%!
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Producenci
Co pyli w sierpniu? 0
Co pyli w sierpniu?

Alergia na pyłki roślin to stosunkowo najczęściej spotykany typ uczulenia i jednocześnie wyjątkowo uciążliwy.

Obserwowane jest ocieplenie klimatu powodujące wydłużenie czasu wegetacji roślin, a co za tym idzie – alergeny są dłużej obecne w powietrzu.

Alergicy zmagają się z dokuczliwymi objawami od lutego aż do października.

czytaj całość »
Co pyli w lipcu? 0
Co pyli w lipcu?

Dane publikowane przez Ośrodek Badania Alergenów Środowiskowych pokazują, że przez wszystkie 3 dekady lipca alergikom dokuczają głównie zarodniki grzybów mikroskopowych oraz pyłki traw, pokrzywy i bylicy. Dzieję się tak, gdyż stężenie zarodników i pyłków tych roślin w powietrzu jest bardzo wysokie.

Komosa, babka czy szczaw nie pylą już tak intensywnie.

czytaj całość »
Co pyli w czerwcu? 0
Co pyli w czerwcu?

Czerwiec to jeden z najtrudniejszych miesięcy dla osób cierpiących na alergie. To właśnie wtedy w Polsce przypada szczyt pylenia traw. Na przełomie maja i czerwca stężenie tego alergenu wzrasta do wartości wysokich i bardzo wysokich, co u osób uczulonych na pyłki traw wywołuje zwykle silne objawy alergicznego nieżytu nosa i spojówek, a czasem również objawy astmy pyłkowej.

czytaj całość »
Kosmetyki naturalne - chwilowa moda czy nowa codzienność? 0
Kosmetyki naturalne - chwilowa moda czy nowa codzienność?

Wszyscy używamy przeróżnych kosmetyków do pielęgnacji skóry. Wszędobylska reklama informuje nas o coraz to nowych produktach i kusi i namawia do zakupu.

Wydaje się nam, że właściwie troszczymy się o skórę, ale często kosmetyki, których używamy zawierają sztuczne substancje chemiczne, które zamiast pomóc niestety szkodzą.

Dlatego tak ważne jest, aby kosmetyki do oczyszczania i pielęgnacji dobierać świadomie.

czytaj całość »
Co pyli w maju? 0
Co pyli w maju?

W maju zaczynają pylić pierwsze trawy oraz pokrzywa – będą one główną przyczyną kłopotów alergicznych przez kilka następnych miesięcy.

Babka i szczaw to kolejne dwie rośliny alergizujące – nieżyt nosa, zaczerwienienie spojówek i łzawienia to główne dolegliwości.

Uczulające pyłki drzew to przede wszystkim dąb i sosna.

Cierpisz na alergię wziewną? Sprawdź, jakie pyłki są przyczyną majowych alergii.

czytaj całość »
Jak oszczędzać wodę w domu - 5 przydatnych wskazówek 0
Jak oszczędzać wodę w domu - 5 przydatnych wskazówek

Woda słodka nadająca się do picia to zaledwie 2,5% całej wody na Ziemi. Co więcej, znacząca jej część to zamarznięte lodowce i wody podziemne...

Postępująca urbanizacja, rozwój przemysłu i ciągły wzrost liczby ludności stale pomniejszają stan wód. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że o wodę trzeba dbać – bez niej nie ma dla nas przyszłości.

czytaj całość »
Co pyli w kwietniu? 0
Co pyli w kwietniu?

W kwietniu główną przyczyną alergii wziewnych są, podobnie jak w marcu, pyłki kwitnących drzew:

  • pyłki brzozy,
  • wierzby,
  • topoli i
  • jesionu.

Warto wiedzieć, że brzoza najintensywniej pyli wieczorami oraz że najsilniej uczulają odmiany męskie topoli.

czytaj całość »
Alergik i Wielkanoc 0
Alergik i Wielkanoc

Święta Wielkanocne to zazwyczaj większe wyzwanie kulinarne dla rodzin alergików niż Boże Narodzenie.

Niestety większość z tradycyjnie serwowanych w tym okresie potraw, po brzegi wypełnione są najsilniejszymi alergenami – mleko, śmietana, jaja, pszenica, miód, kakao, wieprzowina czy orzechy to składniki, bez których polska kuchnia wielkanocna zdaje się, że nie może istnieć.

czytaj całość »
Co pyli w marcu? 0
Co pyli w marcu?

Marzec jest pierwszym wiosennym miesiącem – rośliny zaczynają pylić na dużą skalę. Drzewa o wczesnym czasie kwitnienia to leszczyna, olcha, topola, cis i wierzba – to ich pyłki są najczęstszą przyczyną kataru siennego i alergicznego zapalenia spojówek.

czytaj całość »
Walentynki alergika - podpowiedzi co na prezent 0
Walentynki alergika - podpowiedzi co na prezent

Kwiaty i czekoladki to nierozłączne atrybuty Święta Zakochanych. Jednak co w przypadku, gdy twoja „walentynka” lub "walenty" zmaga się z alergią? Jeśli chcesz sprawić, by ukochanej osobie zabrakło tchu na widok prezentu, musisz mieć pewność, że to nie z powodu alergii. Aby w tym pomóc przygotowaliśmy kilka informacji, które pozwolą na zdrowe i szczęśliwe obchodzenie tego najbardziej romantycznego dnia w roku.

czytaj całość »
Święta alergika – jak je przygotować? 0
Święta alergika – jak je przygotować?

Alergia kojarzy się szczególnie z wiosennymi i letnimi miesiącami, kiedy pylą trawy i drzewa. Często też z roztoczami kurzu domowego i zwierzętami.

Tymczasem dla wielu alergików świąteczny czas to wyjątkowo trudny okres, ponieważ właśnie wtedy narażeni są na wiele alergenów, z którymi nie mają styczności przez resztę roku.

Jak zatem zaplanować święta, gdy mamy w swoim gronie alergika?

czytaj całość »
Sezon smogowy – przygotuj się 1
Sezon smogowy – przygotuj się

Czy można przygotować się do sezonu smogowego? Spróbujmy!

Sezon grzewczy w Polsce zaczyna się w październiku i trwa zazwyczaj do marca. Jest to jednocześnie okres najgroźniejszego smogu.

Przeczytaj kilka porad jak się do tej sytuacji przygotować oraz jak zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę.

czytaj całość »
Maska antysmogowa – co musisz wiedzieć przed jej zakupem? 0
Maska antysmogowa – co musisz wiedzieć przed jej zakupem?

Poziom skażenia powietrza nie chce maleć. Dotyczy to głównie dużych miast, gdzie co roku stężenie smogu bije rekordy. I choć władze nieustannie próbują ograniczyć emisję zanieczyszczeń, przypomina to raczej walkę z wiatrakami.

Maska antysmogowa to najlepsza i najwygodniejsza ochrona przed zanieczyszczeniem powietrza. Dzięki coraz wyższej świadomości społeczeństwa maski cieszą się ogromną popularnością.

czytaj całość »
Oczyszczacz powietrza – jak wybrać ten właściwy? 0
Oczyszczacz powietrza – jak wybrać ten właściwy?

Sezon smogowy w pełni.

Każdy z nas ma swoje sposoby, aby w tym czasie smogu unikać oraz go możliwie jak najskuteczniej eliminować: sprawdzamy komunikaty o jakości powietrza w naszej okolicy, unikamy niepotrzebnego wychodzenia z domu. Jeżeli musimy wyjść pamiętamy o założeniu maski czy chusty antysmogowej i użyciu odpowiedniego kosmetyku.

Zazwyczaj nie przywiązujemy zbyt dużej wagi do jakości powietrza w pomieszczeniach, w których żyjemy i pracujemy, bo jesteśmy przekonani, że smog i pozostałe zanieczyszczenia pozostawiliśmy za szczelnie zamkniętymi oknami. I tu pojawia się zagrożenie…

czytaj całość »
Alergia na kurz – czyli walka z roztoczami 0
Alergia na kurz – czyli walka z roztoczami

Alergie stały się na tyle powszechne, że nazywane są chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Alergia pokarmowa wydaje się być najczęstszą dolegliwością. Ale tuż za nią najczęściej występującym jest uczulenie na roztocza znajdujące się w kurzu. Alergia na roztocza jest z pewnością jedną z najbardziej uciążliwych odmian alergii – spowodowane jest to tym, że kurz znajduje się wszędzie i dodatkowo bardzo trudno go uniknąć.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl