Inhalator membranowy, typu MESH - co to właściwie znaczy?
I który model wybrać?
W tym podsumowaniu staramy się wyjaśnić, dlaczego warto używać tego typu urządzeń i jakich korzyści możesz z tego oczekiwać.
Inhalator membranowy, typu MESH - co to właściwie znaczy?
I który model wybrać?
W tym podsumowaniu staramy się wyjaśnić, dlaczego warto używać tego typu urządzeń i jakich korzyści możesz z tego oczekiwać.
Inhalator Intec TWISTER MESH to inhalator membranowy.
Dzięki zastosowanej technologii membrany jest on o ponad 30% bardziej wydajny i skuteczny w porównaniu do inhalatorów kompresorowo-tłokowych.
Ale żeby zapewnić jego pełną skuteczność oraz bezproblemowe działanie należy o niego odpowiednio dbać. A chodzi głównie o właściwe czyszczenie membrany.
Jak to zrobić prawidłowo?
Krótki filmik instruktażowy na naszym fanpage'u.
Twoja planeta, Twoja pielęgnacja – zostaw po sobie tylko dobry ślad.
To motto przyświecające biodegradowalnym i naturalnym kosmetykom marki OREKA.
Pewnie się zastanawiacie co właściwie takiego jest w tych kosmetykach, że są tak unikalne?
W tym wpisie będziemy regularnie przedstawiać korzyści wynikające ze stosowania tychże kosmetyków.
Twister Mesh to skuteczna broń w walce z takimi jednostkami chorobowymi jak: mukowiscydoza, astma, POChP oraz infekcje dolnych i górnych dróg oddechowych.
Inhalator jest kieszonkowych rozmiarów, dzięki czemu bez trudu zmieści się do torebki czy plecaka. Stosowanie leków jest nie tylko niezwykle proste, ale i skuteczne, ze względu na zastosowanie innowacyjnej, opatentowanej membrany, dzięki której lek nie zmienia swojej struktury molekularnej.
Aktualizacja: 29.12.2023
Pierwszy miesiąc roku to, według kalendarza pylenia roślin, czas kiedy w powietrzu pojawiają się tylko pyłki leszczyny. Jednak należy wziąć pod uwagę aktualną pogodę za oknem. Ciepła zima może spowodować pojawienie się pyłków roślin, które normalnie uczulają znacznie później.
Aktualizacja: 29.11.2023
Grudzień to miesiąc, kiedy zaczyna się zima. Wydawałoby się, że skoro nie ma kolorowych kwiatów, uczulających pyłków roślinnych czy palącego słońca, alergicy mogą na chwilę odetchnąć.
Niestety – nie do końca tak jest – alergia „nie zapada w sen zimowy”.
Aktualizacja: 28.10.2023
Sezon pylenia roślin kończy się wraz z nadejściem listopadowych chłodów. W tym czasie pyłków w powietrzu właściwie już nie ma, ale niestety nie oznacza to zakończenia problemów z alergią.
Osoby uczulone na pyłki roślinne mogą odetchnąć z ulgą. Jednak jesień to czas, kiedy najbardziej dokuczają alergie na roztocza kurzu domowego oraz grzyby mikroskopowe i pleśniowe.
Aktualizacja: 21.10.2022
Sercem każdego oczyszczacza powietrza jest filtr. To on jest odpowiedzialny za eliminację niebezpiecznych zanieczyszczeń z powietrza.
Ale każdy filtr ma swoją żywotność - dlatego regularna wymiana filtrów jest tak ważna dla utrzymania sprawności oczyszczacza.
Aktualizacja: 29.09.2023
Koniec sezonu letniego niestety nie oznacza zakończenia okresu, w którym pylą rośliny. Mimo że trawy powoli tracą zieleń i liście spadają z drzew, temat alergii pozostaje wciąż aktualny. Alergiczny nieżyt nosa czy gardła u niektórych osób może się nawet nasilić…
Aktualizacja: 30.08.2023
Alergie wziewne to najbardziej uciążliwe i jednocześnie popularne alergie.
Powodują podrażnienia dróg oddechowych i liczne uciążliwe objawy – najczęściej związane z nosem oraz gardłem, czyli górnymi i dolnymi drogami oddechowymi.
Najczęstszy objaw to wodnisty katar, który trudno opanować i dodatkowo łzawiące i piekące oczy.
Aktualizacja: 30.08.2023
Mały alergik i opieka nad nim to ogromne wyzwanie dla rodziców. Na szczęście z biegiem czasu zalecenia na temat tego „co można, a co nie” wchodzą rodzicom w krew i stają się oczywiste. I właśnie wtedy… alergik idzie do szkoły.
Szacunkowo ponad połowa dzieci uczęszczających do polskich szkół jest alergikami. Najczęstsze uczulenie to alergia pokarmowa.
Choć liczba alergików jest bardzo znacząca, szkoły wciąż mają znikomą wiedzę na temat alergii. Dodatkowo personel szkolny ma niewystarczające przygotowanie do postępowania z taką przypadłością.
Ale na szczęście alergia u dziecka w wieku szkolnym nie musi być koszmarem.
Aktualizacja: 30.07.2023
Alergia na pyłki roślin to stosunkowo najczęściej spotykany typ uczulenia i jednocześnie wyjątkowo uciążliwy.
Obserwowane jest ocieplenie klimatu powodujące wydłużenie czasu wegetacji roślin, a co za tym idzie – alergeny są dłużej obecne w powietrzu.
Alergicy zmagają się z dokuczliwymi objawami od lutego aż do października.
Aktualizacja: 9.06.2023
Lipiec nie szczędzi nam upałów. Dlatego myślimy teraz przede wszystkim o chłodzeniu, a nie o oczyszczaniu powietrza.
Lato jest jednak równie dobrym momentem na inwestycję w oczyszczacz, bo dobrze dobrane urządzenie przyda się nie tylko w sezonie grzewczym.
Aktualizacja: 29.06.2023
Dane publikowane przez Ośrodek Badania Alergenów Środowiskowych pokazują, że przez wszystkie 3 dekady lipca alergikom dokuczają głównie zarodniki grzybów mikroskopowych oraz pyłki traw, pokrzywy i bylicy. Dzieję się tak, gdyż stężenie zarodników i pyłków tych roślin w powietrzu jest bardzo wysokie.
Komosa, babka czy szczaw nie pylą już tak intensywnie.
Aktualizacja: 10.06.2023
Jedzenie nie takie jak na co dzień, mieszkanie w hotelu czy apartamencie, ograniczona przestrzeń na samolotowym pokładzie – takie okoliczności mogą skutecznie zniechęcić alergika do podjęcia decyzji o wyjeździe…
Aktualizacja: 27.05.2023
Czerwiec to jeden z najtrudniejszych miesięcy dla osób cierpiących na alergie. To właśnie wtedy w Polsce przypada szczyt pylenia traw. Na przełomie maja i czerwca stężenie tego alergenu wzrasta do wartości wysokich i bardzo wysokich, co u osób uczulonych na pyłki traw wywołuje zwykle silne objawy alergicznego nieżytu nosa i spojówek, a czasem również objawy astmy pyłkowej.
Aktualizacja: 28.01.2024
Wszyscy używamy przeróżnych kosmetyków do pielęgnacji skóry. Wszędobylska reklama informuje nas o coraz to nowych produktach i kusi i namawia do zakupu.
Wydaje się nam, że właściwie troszczymy się o skórę, ale często kosmetyki, których używamy zawierają sztuczne substancje chemiczne, które zamiast pomóc niestety szkodzą.
Dlatego tak ważne jest, aby kosmetyki do oczyszczania i pielęgnacji dobierać świadomie.
Aktualizacja: 27.04.2023
W maju zaczynają pylić pierwsze trawy oraz pokrzywa – będą one główną przyczyną kłopotów alergicznych przez kilka następnych miesięcy.
Babka i szczaw to kolejne dwie rośliny alergizujące – nieżyt nosa, zaczerwienienie spojówek i łzawienia to główne dolegliwości.
Uczulające pyłki drzew to przede wszystkim dąb i sosna.
Cierpisz na alergię wziewną? Sprawdź, jakie pyłki są przyczyną majowych alergii.
Woda słodka nadająca się do picia to zaledwie 2,5% całej wody na Ziemi. Co więcej, znacząca jej część to zamarznięte lodowce i wody podziemne...
Postępująca urbanizacja, rozwój przemysłu i ciągły wzrost liczby ludności stale pomniejszają stan wód. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że o wodę trzeba dbać – bez niej nie ma dla nas przyszłości.
Aktualizacja: 30.03.2023
W kwietniu główną przyczyną alergii wziewnych są, podobnie jak w marcu, pyłki kwitnących drzew:
Warto wiedzieć, że brzoza najintensywniej pyli wieczorami oraz że najsilniej uczulają odmiany męskie topoli.