Newsletter
Dbasz o siebie i swoje zdrowie? Dołącz do grona osób takich jak Ty i korzystaj: -> ze sprawdzonej wiedzy -> i dedykowanych ofert specjalnych. Na start cały koszyk tańszy o 10%!
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Producenci
Walczysz z atopią? Spróbuj produktów Beta-Skin! 0
Walczysz z atopią? Spróbuj produktów Beta-Skin!

Walczysz z atopią? Spróbuj produktów Beta-Skin!

 

Atopia jest uciążliwa nie tylko dla pacjenta, ale i jego rodziny. Nawraca i zazwyczaj wymaga każdorazowo innego podejścia. Nie jest zakaźna, ale niestety jest wstydliwa. Wstydliwe mogą również okazać się wszelkiego rodzaju trudno gojące się rany czy blizny. Ale na te wszystkie dolegliwości jest jedno wspólne rozwiązanie.

 

 

Wyrób medyczny Natural Active Cream

Wyrób medyczny Natural Active Cream powstał z myślą o pacjentach z

 

 • łuszczycą,
 • atopowym zapaleniem skóry,
 • łojotokowym i kontaktowym zapaleniem skóry oraz
 • dla osób ze skórą suchą, wrażliwą i skłonną do podrażnień.

 

Znajduje również zastosowanie w pielęgnacji pacjenta leżącego i onkologicznego.

Produkty Beta Skin stosowane jako codzienna pielęgnacja doskonale sprawdzą się w przypadku osób ze skórą bardzo suchą, wrażliwą i u alergików.

Zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia, intensywnie odżywia skórę, a na jej powierzchni zostawia rodzaj ochronnego filmu. Zapobiega w ten sposób przeznaskórkowej utracie wody (TEWL) i zabezpiecza skórę przed czynnikami zewnętrznymi.

 

Produkty BetaSkin NAC

 

Bardzo szybko przynosi ulgę w przypadku pojawienia się takich objawów na skórze jak:

 • świąd,
 • pieczenie,
 • nadmierne łuszczenie,
 • zaczerwienienie czy
 • stan zapalny.

W okresie dużego nasłonecznienia doskonale radzi sobie z oparzeniami skóry. Błyskawicznie niweluje objawy i regeneruje, przynosi natychmiastową ulgę. Dużą grupą pacjentów doceniających skuteczność terapii wyrobem medycznym Natural Active Cream są osoby z atopowym zapaleniem skóry.

 

AZS – co to jest?

Atopowe Zapalenie Skóry (AZS) jest przewlekłą chorobą zapalną skóry, rozpoczynającą się zazwyczaj we wczesnym dzieciństwie. Charakteryzuje się skłonnością do zaostrzeń i nawrotów objawów chorobowych. Istotą choroby są wrodzone zaburzenia anatomiczne i czynnościowe bariery naskórkowej, których wyrazem jest bardzo nasilona suchość skóry, zwiększona utrata wody, skłonność do jej podrażnienia i świądu. Zmiany w skórze sprzyjają przenikaniu alergenów i rozwojowi alergizacji organizmu, a także współistnieniu objawów ze strony przewodu pokarmowego, układu oddechowego, spojówek i innych narządów.

Wyniki badań ostatnich lat wskazują, że AZS jest chorobą zapalną, występującą u chorych z alergią dróg oddechowych, obejmującą specyficzny obszar układu immunologicznego zwany SALT (Skin-Associated Lymphoid Tissue).

 

Jak rozpoznać AZS?

Rozpoznanie AZS opiera się na stwierdzeniu głównych, charakterystycznych objawów wg Hanifina i Rajki:

 • świąd,
 • typowa lokalizacja,
 • przewlekły, nawracający przebieg,
 • cechy atopii w wywiadzie rodzinnym.

Genetyczna skłonność do AZS sugeruje, że na rozwój choroby wpływają również czynniki środowiskowe, alergeny, zanieczyszczenie powietrza, żywności, wody, infekcje wirusowe i bakteryjne oraz substancje chemiczne powszechnego użytku.

Cechą charakterystyczną choroby jest uporczywy świąd i zmiany zapalne skóry, których obraz zależy od wieku pacjenta. U niemowląt charakterystyczne są intensywnie swędzące grudki i pęcherzyki na rumieniowym podłożu, zlokalizowane na policzkach, głowie, ramionach i podudziach, a w stanach cięższych zmiany mogą być uogólnione.

 

Krem nawilżający BetaSkin NAC

 

Jak dbać o skórę z AZS?

Niezwykle ważne jest nie tylko miejscowe leczenie, lecz także prawidłowa pielęgnacja – dbanie o nawilżanie i natłuszczanie skóry. Z pomocą przychodzą środki pielęgnacyjne dodawane do kąpieli, balsamy, emolienty, a także roztwory czy maści mające na celu nawilżanie skóry i poprawienie jej stanu, zagojenie nadżerek, zlikwidowanie stanu zapalnego i przywrócenie prawidłowej funkcji skóry, jako bariery ochronnej.

Beta-Skin charakteryzuje się wyjątkową aktywacją układu immunologicznego w zakresie stymulacji procesów naprawczych miejsc zmienionych chorobowo za pomocą stymulacji makrofagów do:

 • wydzielania cytokin działających przeciwzapalnie,
 • wydzielania prostaglandyn hamujących kaskadę wielu czynników zapalnych.

Doprowadza również do szybkiej regeneracji zmienionej skóry, hamując równocześnie rozwój infekcji bakteryjnej i wirusowej.

Krem mawilżający BetaSkin NAC 

Beta-Skin w medycynie

Znakomicie dobrane składniki produktu polecane są również w przypadku uszkodzonego naskórka po zabiegach i terapii onkologicznej (objawiających się świądem, odwarstwionym naskórkiem na podłożu zapalnym – klasyczny objaw kontaktowego zapalenia skóry w czasie chemioterapii). Natomiast u chorych na AZS skuteczne leczenie zmian skórnych jest kluczowe w zmniejszeniu ryzyka progresji choroby.

Ogromne znaczenie prawidłowej pielęgnacji skóry powinien zrozumieć chory na AZS, a uzyskanie prawidłowego stanu skóry ma duże znaczenie dla zapobiegania dalszemu rozwojowi alergizacji, szczególnie astmy oskrzelowej i innych chorób alergicznych.
Wygląd skóry w przebiegu AZS jest wysoce problematyczny, wymaga zatem szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Skóra jest często bardzo sucha, w związku z czym należy ją nieustannie głęboko i długotrwale nawilżać. Formuła produktów Beta-Skin doskonale wpasowuje się w te potrzeby.

Preparaty Beta-Skin są chętnie polecane przez lekarzy dermatologów we wspomaganiu leczenia objawów dermatoz takich jak łuszczyca, AZS, trądzik, kontaktowe i łojotokowe zapalenie skóry.

 

Co zawiera Natural Active Cream?

Przy zastosowaniu unikatowych składników o działaniu przeciwzapalnym i głęboko nawilżającym osiągnięto znakomitą synergię i spójność w działaniu. W składzie preparatu występują:

 • srebro koloidalne,
 • Beta-glukan (z ziaren owsa),
 • olej kokosowy oraz
 • estry wyższych kwasów tłuszczowych (z nasion lnu).

Srebro koloidalne wykazuje silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Beta-glukan wykazuje wyjątkową zdolność aktywacji systemu immunologicznego w zakresie stymulacji procesów organizmu. Jest to rozpuszczalny w wodzie polimer glukozy połączony wiązaniami beta-glikozydowymi 1,4 (70 %) i 1,3 (30 %). Dowiedziono, że największą stymulacją makrofagów do wydzielania cytokin i wielu innych czynników zapalnych wykazuje się Beta-glukan z owsa. Struktura jego cząsteczki ma najbardziej unikatowe działanie. W konsekwencji preparat znakomicie nawilża skórę pozostawiając na niej bezpieczny film utrzymujący swą aktywność przez 72 godziny.

Olej kokosowy znakomicie nawilża i odżywia, zmniejsza naskórkową utratę wody oraz w dużym stopniu zapobiega degradacji lipidów w wielu procesach chemicznych towarzyszących między innymi procesom stresu oksydacyjnego.

Estry wyższych kwasów tłuszczowych przenikają w głąb naskórka regulując przepuszczalność warstwy rogowej wspomagając transport śródcellularny w obrębie wszystkich struktur komórkowych naskórka i skóry właściwej.

BetaSkin NAC składniki

 

Gdzie jeszcze sprawdzą się produkty Beta-Skin?

Depilacja

Depilacja to zabieg, któremu w zasadzie poddajemy się przez cały rok. Każda z metod depilacji (laser, wosk, depilator elektryczny, maszynka) niesie ze sobą to samo ryzyko – podrażnienie skóry po zabiegu i zapalenie mieszków włosowych. Zastosowanie kremu BEZPOŚREDNIO po zabiegu depilacji niweluje praktycznie do zera ryzyko powikłań. Warto spróbować.

Na zdjęciu pokazano rękę oparzoną laserem oraz jak działa Natural Active Cream – doskonałe efekty widoczne po 7 dniach stosowania.

BetaSkin NAC na oparzenia laserem

BetaSkin NAC w kosmetyce

Kosmetologia i medycyna estetyczna

Pielęgnacja pozabiegowa jest niezmiernie ważna zarówno w kosmetologii jak i medycynie estetycznej. Często bowiem się zdarza, że w domu zostaną zastosowane nieodpowiednie kosmetyki, które podrażnią mocno wrażliwą po zabiegu skórę. Skóra po zabiegu musi być doskonale nawilżona.

Nawet jeśli naskórek ma się złuszczyć, to nawilżenie głębokich partii skóry jest niezmiernie ważne w regeneracji. Preparaty Beta Skin bardzo głęboko nawilżają, stymulują procesy naprawcze, działają przeciwzapalnie, niszczą wiele drobnoustrojów, które mogłyby powikłać proces gojenia. Krem można stosować jako maskę bezpośrednio po zabiegu, a także do pielęgnacji pozabiegowej w domu.

 

Skąd wiadomo, że to działa?

Wysoka jakość i skuteczność preparatów Beta-skin została potwierdzona w badaniach i opiniach wydanych m. in. przez Krajowego Konsultanta d/s Dermatologii z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Centrum Badań Klinicznych Dermed z Łodzi.

 

W naszym sklepie dedykowanym dla alergików i ich bliskich znajdziesz pełną gamę produktów marki Beta-skin.

 

BetaSkin pozostałe produkty

 

Źródło: opracowanie własne na podstawie materiałów Beta-Skin
Foto: Beta-Skin, unsplash.com, pixabay.com

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl